Haberler » Polatlı'da Tasavvuf Müziği Konseri RSS RSS- RSS-

Polatlı'da Tasavvuf Müziği Konseri

Din görevlilerinden oluşan koronun verdiği konser, ilgiyle dinlendi.

Ankara'nın Polatlı ilçesinde din görevlilerinden oluşan Tasavvuf Musikisi Korosu'nun verdiği konser, ilgiyle dinlendi. 

Belediye 13 Eylül Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen konsere, Belediye Başkanı Yakup Çelik, AK Parti Polatlı İlçe Başkanı Faruk Bilici, Belediye Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Ömer Bardakçı, belediye meclisi üyeleri, köy muhtarları ve çok sayıda sanatsever katıldı.

Konser sonrası konuşan Başkan Yakup Çelik, 2011 yılında kurdukları koronun özveriyle çalışarak konserler verdiğini ve oluşturulan manevi havanın ilahiyat fakültesinin açılmasıyla daha da renkleneceğini söyledi.

Çelik, "Geçmiş 10 yılda belediyede yaptığımız faaliyetler içinde hangisi kıymetlidir diye sorunlunca bazen şaşırıyorum. Hepsi kıymetli oluyor da ama manevi boyutu düşünüldüğünde bana 2 şey kıymetli geliyor. Bir, Allah'ın izniyle bir ilahiyat fakültesi yaptırıyoruz. Bakanlar Kurulu kararı çıktı. Binasının, Şehitlik Kaşı'nda yakında temelini atacağız. İkincisi de bu koro. Polatlı için çok güzel bir çalışma oldu. Bu işte Mehmet Gönül Hocamın emeği çok büyük.  Ve din görevlilerimize çok teşekkür ediyorum" ifadesini kullandı. 

Polatlı Belediyesi Türk Tasavvuf Musikisi Korosu Şefi Prof. Dr. Mehmet Gönül ise "Polatlı, bizim için ayrı bir değer oldu. Bu koro, dördüncü yılında. İzleyenlerimizi de tanımaya başladık. Artık ben gıpta ediyorum. Maneviyat adına yapılan etkinlikleriyle, Belediye Başkanımız Yakup Çelik'e çok teşekkür ediyoruz" diye konuştu. - Ankara

2014-02-16 11:51:08